GetLark umożliwia przeprowadzenie szybkiej instalacji około 120 aplikacji (WordPress, Joomla, Magneto, Prestashop, itd.). Dla tego poradnika pokażemy przykładową instalację WordPressa. Pozostałe aplikacje instaluje się w podobny sposób.
Aby zainstalować WordPressa na serwerze GetLark zaloguj się na Swoje konto, wybierz usługę hostingową, na której chcesz zainstalować aplikację.
Jeśli na liście nie ma żadnej usługi to musisz ją zamówić (kliknij tutaj jeśli nie wiesz jak zamówić usługę). Dla tworzenia tego poradnika hosting nazywa się redwing373.getlark.hosting. Po kliknięciu na wybraną usługę, wybierz z bocznego menu zakładkę Autoinstalator.
Ukaże się poniższe okno.
W tej chwili system informuje o braku zainstalowanych aplikacji. Aby dokonać instalacji WordPressa naciśnij na zielonym przycisku Zainstaluj aplikację lub na plusie. Następnie pojawi się poniższe okienko.
W zielonym pasku widnieje domena dodatkowa, do której zostanie doinstalowany WordPress. W liście rozwijalnej znajdziesz wszystkie dostępne domeny. Poniżej masz do wyboru kategorie aplikacji w liście rozwijalnej (domyślnie zaznaczone jest Popularne). W tym wypadku wybieramy apliakcję WordPress.
Masz do wyboru Szybka instalacja (nie podajesz żadnych danych, generowane są automatycznie) lub Kompleksowa instalacja (podajesz dane wymagane do instalacji). Jeśli wybierasz pierwszą opcje, naciśnij na Zainstaluj Aplikację. Po poprawnej instalacji wyświetlony zostanie komunikat informujący o statusie wykonanej akcji.
Dodatkowo aplikacja pojawi się na liście w zakładce Autoinstalator. Obok niej znajduje się domena, do której jest przypisana.
Aby wejść w zainstalowaną aplikację wystarczy nacisnąć na Login, a zostaniesz przeniesiony do strony WordPressa.
W drugim przypadku, jeśli wybierasz Kompleksowa instalacja okienko się rozwinie i pojawią się dodatkowe pole do wypełnienia.
Informacje o poszczególnych polach w Konfiguracja aplikacji:
- Katalog – lokalizacja instalacji (puste pole oznacza instalację bezpośredni w dodatkowej domenie),
- Nazwa bazy danych – po prostu nazwa bazy z której będzie korzystać instalacja,
- Prefiks tabeli – nie zmieniaj nic, instalator sam sobie odpowiednio powiąże aplikację z bazą danych,
- Nazwa strony – po prostu wpisz nazwę strony, najlepiej aby odzwierciedlała jej zawartość,
- Opis strony – krótka charaktestyka o czym strona jest,
- Włącz Multisite (WPMU) – umożliwia w jednej fizycznej instalacji WordPressa uruchomić kilka witryn,
- Język – wybór języka aplikacji.
Poniżej jeszcze możesz ustawić dane Adminstratora.
Informacje na temat pól dotyczących Konto Administratora:
- Login Adminstratora – wprowadź nazwę użytkownika zarządzającego,
- Hasło Administratora – wprowadź hasło użytkownika zarządzającego,
- Email Adminstratora – wprowadź email użytkownika zarządającego, na który mają przychodzić informacje o dodanych komentarzach, itd.
Na końcu kliknij Zainstaluj Aplikację, podobnie jak wyżej system poinformuje o statusie operacji, a aplikacja zostanie wylistowana.
Still have questions? Contact us.